AN-225 "Mrija"

23.6.2018 r.
Dzisiejsza wizyta w Lipsku dobiegła końca, a największy (i najpiękniejszy) samolot na świecie ruszył w dalszą drogę. Lot możecie śledzić tutaj.

23.6.2018 r. 
Mrija w powietrzu! Lot możecie śledzić tutaj.

22.6.2018 r. 
Jutro ok. godziny 11:00 (czasu lokalnego) AN-225 Mrija powinien wylądować na lotnisku w Lipsku.

25.4.2018 r. 
AN-225 niespodziewanie leci do Berlina (lot możecie śledzić tutaj). W dniach 25-29 kwietnia bedzie można go podziwiać na "ILA Air Show 2018". Planowany odlot w niedzielę (29 kwietnia) około południa.

24.4.2018 r. 
Antonov Company potwierdził, że AN-225 na początku maja wybiera się ponownie do Lipska, a to oznacza, że jesli wszystko pójdzie zgodnie z planem to ponownie będziemy mieli okazję obserwować Marzenkę nad Polską.

23.4.2018 r. 
Tutaj możecie zobaczyć film ze startu Marzenki z Karaczi. Cudowny dźwięk:)

22.4.2018 r. 
AN-225 "Mrija" nareszcie wraca do domu:) Lot możecie śledzić tutaj.


21.4.2018 r. 
AN-225 kontynuuje swoją podróż po świecie. Dzisiejszej nocy dotarł do Karaczi (film tutaj).


18.4.2018 r. 
AN-225 "Mrija" wylądował dzisiaj w HRI na Sri Lance (zdjęcia tutaj).


13.4.2018 r. 
AN-225 wystartował z Ad-Dammam i jest w drodze do Kuala Lumpur (lot możecie śledzić tutaj). Jest to już drugi start Marzenki dzisiejszego dnia z Arabii Saudyjskiej. Pierwszy zakończył się po kilku minutach powrotem do DMM. 


12.4.2018 r. 
Mrija ponownie w powietrzu! 


7.4.2018 r. 
Według najnowszych doniesień AN-225 odleci z Lipska w kierunku Aten dopiero 11 kwietnia. Kolejna wizyta, która była planowana na 23 kwietnia została przeniesiona na początek maja. Jeśli te informacje się potwierdzą to nie zobaczymy go już w tym miesiącu nad Polską.


6.4.2018 r.
Mrija wróciła do Lipska.5.4.2018 r. 
AN-225 po krótkim pobycie w Atenach (film tutaj) poleciał w nocy do Ad-Dammam w Arabii Saudyjskiej.

5.4.2018 r. 
Tutaj możecie zobaczyć fantastyczny filmik z wtorkowego startu AN-225 z GML.

4.4.2018 r.
Tak prezentowała się wczoraj Mrija na kilka minut przed odlotem do Lipska:
Zdjęcie nr 1
Zdjęcie nr 2
Zdjęcie nr 3


3.4.2018 r. 
Ciężko napisać cokolwiek pozytywnego po dzisiejszym dniu. Miała być piękna, słoneczna pogoda, miał być AN-225 nad Lublinem i miały być jego nowe zdjęcia na blogu. Nie ma nic. Mrija tym razem wybrała okolice Rzeszowa i Krakowa, a o tradycyjnie zachmurzonym lubelskim niebie szkoda już nawet wspominać. Cieszę się tylko z tego, że skoro u mnie i tak były chmury to przynajmniej skorzystali inni:) Takie już są uroki tej pasji i czy nam się to podoba czy nie czasami musimy zaakceptować zarówno warunki atmosferyczne jak i wybraną przez dany samolot drogę lotniczą (chociaż bez wątpienia nie jest to łatwe). Tutaj możecie zobaczyć film z lądowania Marzenki w Lipsku. W najbliższych dniach nie zabraknie na blogu informacji, zdjęć oraz filmów ze wszystkich odcinków podróży naszej ślicznotki. Zapraszam:)

19.3 2018 r. 
Po długich miesiącach odpoczynku Marzenka oderwała się dzisiaj od ziemi i polatała trochę w okolicach GML. Jej najnowsze zdjęcie możecie zobaczyć tutaj, a low pass tutaj.4.12.2016 r.
Cześć! Dzisiaj mam dla Was bardzo dobrą wiadomość:) 15 grudnia An-225 ponownie odwiedzi Lipsk. Oznacza to, że już od dzisiaj możemy zacząć trzymać kciuki za ładną pogodę. Szczerze mówiąc myślałem, że w tym roku Marzenka już sobie odpocznie, ale wszystko wskazuje na to, że w połowie grudnia ponownie będziemy mieli okazję ją gościć nad Polską. Na ten moment nie ma podanych szczegółów najblizszej wyprawy, ale jak tylko będę cokolwiek więcej wiedział to na pewno Was o tym poinformuję. Przy okazji dzisiaj trzy bardzo ciekawe ujęcia ukraińskiej ślicznotki.

Zdjęcia:


3.12.2016 r.
Dzisiaj chciałbym Wam zaprezentować An-225, ale w nieco innym wydaniu. Poniżej możecie obejrzeć filmy z modelami największego samolotu świata w roli głównej. Modele są nie tylko doskonale odwzorowane, ale również potrafią latać:) Jak widać miłośnicy lotnictwa oraz modelarstwa są w stanie poświęcić mnóstwo czasu oraz pieniędzy żeby realizować swoje marzenia. Podejrzewam, że każdy fan Marzenki chciałby mieć w domu taką zabawkę:) 

Filmy:
30.11.2016 r.
Cześć! 30 listopada 1988 roku światło dzienne ujrzał An-225. Z okazji rocznicy tego wyjątkowego wydarzenia Antonov przygotował specjalny film zawierający kulisy produkcji tego niesamowitego samolotu. Dzięki niemu możemy przenieść się do hali produkcyjnej i zobaczyć jak powstawał największy samolot na świecie. Zapewne nie brakowało osób, które miały wątpliwości czy ta konstrukcja kiedykolwiek wzniesie się w powietrze. Ostatecznie się udało, a my możemy cieszyć nasze oczy tą piękną i jedyną w swoim rodzaju maszyną:)


29.11.2016 r.
Dla wszystkich, których oczy są głodne An-225 przygotowałem kolejny zestaw zdjęć oraz filmów (nowych i nieco starszych). Duże wrażenie zrobił na mnie materiał od Air-Clips pokazujący Marzenkę z dwóch bardzo ciekawych perspektyw. Możemy zobaczyć kulisy pracy załogi, podziwiać piękne widoki z powietrza, a także posłuchać specyficznego dźwięku silników. 

Zdjęcia i filmy:

 • Niedzielny start z Lipska tutaj


 • Zdjęcie z kabiny załogi tutaj.

 • Porównanie An-225 z innymi samolotami tutaj

27.11.2016 r.
Długa i wyczerpująca podróż An-225 wkracza w końcowy etap. W niedzielny poranek Marzenka opuści Lipsk i uda się w drogę powrotną do swojej bazy w GML. Istnieje bardzo duża szansa, że przeleci nad Polską, ale prognozy pogody są delikatnie mówiąc mało optymistyczne. Trzeba mieć jednak nadzieję, że niebo odsłoni się chociaż na chwilę (tak jak 10 listopada) i ponownie uda się ją zobaczyć. Odlot planowany jest na godzinę 8:30. Termin potwierdziło lotnisko, ale jak zawsze w przypadku cargo mogą się pojawić zmiany. Aktualizacja (8:45)
Mrija w powietrzu. Lot możecie śledzić tutaj

Aktualizacja (20:00) 
Bardzo ładnie poszła, ale tym razem nie było najmniejszych szans na udokumentowanie tego przelotu. Chmury, chmury i jeszcze raz chmury. No cóż, taka pasja.Zdjęcia i filmy:

 • Fantastyczne zdjęcie pokazujące potęgę tego samolotu tutaj.

 • Bardzo ciekawy film z poprzedniej wizyty w LEJ tutaj.

25.11.2016 r.
Dzisiejszej nocy Mrija poleciała z Chile do Surinamu (film ze startu z SCL możecie zobaczyć tutaj). Planowany na piątkowe południe przylot do Lipska się opóźni i wszystko wskazuje na to, że dotrze tam dopiero w weekend (lotnisko informuje o sobotnim poranku). Po starcie z PBM czeka ją jeszcze międzylądowanie w SID. Jeżeli tylko pojawią się nowe wiadomości to na pewno Was o tym poinformuję. Coś się ta Marzenka nie może rozstać z Ameryką Południową:) Dzisiaj w Lipsku wylądował AN-22 ADB. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to jutro ok. godziny 11/12 powinien wracać do GML. Warto uważnie śledzić radar ponieważ może polecieć nad Polską (i Lublinem). Tutaj możecie zobaczyć jego zdjęcia z ostatniej wizyty we Francji, a poniżej moje zdjęcie zrobione w lipcu podczas przelotu nad naszym miastem. 


Aktualizacja (20:30)

 • Tutaj możecie zobaczyć filmik z dzisiejszego lądowania AN-22 w LEJ. Cudowny dźwięk.

Aktualizacja (Sobota, 8:00)

 • Mrija już w drodze do Lipska. Lot możecie śledzić tutaj. Odlot w kierunku GML prawdopodobnie jutro rano (ok.8).

Aktualizacja (Sobota, 10:50)

 • Na miejscu. Obok niej AN-124 i AN-22. Fotka tutaj.
22.11.2016 r.
Dzisiaj słów kilka o wizytach Marzenki w Polsce. Do tej pory pojawiła się w naszym kraju zaledwie dwa razy. 14 sierpnia 2003 r. wylądowała na lotnisku Ławica w Poznaniu z ważącym 128 ton bębnem korujacym na pokladzie. Dwa lata później (3 marca 2005 r.) odwiedziła Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach zabierając na pokład 3 śmigłowce przeznaczone dla Algierii ( wcześniej zabrała z Kiszyniowa 5). Szanse na kolejne wizyty nie są duże, ale nasza pasja wielokrotnie udowodniła, że wszystko jest możliwe. Tym samym możemy mieć malutką nadzieję, że kiedyś przyjdzie taki dzień, że znowu do nas zawita. Oczywiście musimy pamiętać, że nie wszystkie lotniska w naszym kraju są przygotowane do przyjęcia samolotu tak potężnych rozmiarów. Najbardziej zdeterminowani fani mogą wybrać się na lotnisko w pobliżu naszej granicy i tam zapolować na ten niezwykły samolot. Lipsk i Praga są stosunkowo blisko i osobiście znam osoby, które z takiej opcji skorzystały i były bardzo zadowolone. Niestety, ale decydując się na taką wyprawę należy pamiętać , że jak plany Marzenki się w ostatniej chwili zmienią (co w przypadku lotów cargo zdarza się bardzo często) to pozostanie nam jedynie fotografowanie innych samolotów lub podziwianie atrakcji turystycznych danego miasta. Czasami pokonujemy kilkaset kilometrów, innym razem godzinami marzniemy pod płotem, a efekt końcowy nie zawsze jest zadowalający. Takie są niestety uroki tego hobby. Zawsze można też pojechać na Ukrainę do jej bazy w GML, ale jest to opcja kosztowna i bardzo ryzykowna ponieważ samolot może znajdować się w tym czasie na przeglądzie w hangarze i w ogóle może nie być do niego dostępu (lub będzie to dostęp bardzo utrudniony). 

Filmy z wizyt An-225 w Polsce:
Ławica 2003 r. 


19.11.2016 r.
Przyszedł czas na filmy z wizyty Marzenki w Surinamie. Co zupełnie nie zaskakuje, po raz kolejny wokół lotniska zgromadziły się tłumy fanów, a słuchając reakcji niektórych kobiet można by odnieść wrażenie, że oglądamy porno, a nie filmik lotniczy:) Właściwie trudno im się dziwić. Ja co prawda nie piszczę podczas jej przelotów, ale zawsze trzęsą mi się ręce, a od czasu do czasu nawet i nogi co z boku musi wyglądać bardzo komicznie - taki spotterski You Can Dance:). Niby to tylko samolot, a potrafi dać mnóstwo radości i pozytywnej energii. 


Zdjęcia i filmy:

 • Lądowanie w PBM tutaj. Nisko, bardzo nisko:)

 • Film z drugiej wizyty w SCL tutaj

 • Zdjęcia z Orlando tutaj.

17.11.2016 r.
Dzisiaj kilka słów o drugim egzemplarzu An-225. Jak powszechnie wiadomo Antonov miał bardzo poważne plany żeby go dokończyć, ale z powodu braku funduszy oraz wsparcia inwestorów nigdy nie udało się tego dokonać. Samolot przez wiele lat stał na świeżym powietrzu i kiedy nawet najwięksi optymiści stracili wiarę w ten projekt to ku zaskoczeniu wszystkich pojawiło się niewielkie światełko w tunelu. Podpisane pod koniec sierpnia porozumienie pomiędzy Antonovem a chińskim koncernem Aerospace Industry Corporation of China (pisałem o tym tutaj) pozwala wierzyć, że kiedyś uda się zbudować nowe "Marzenie". Opinie ekspertów są podzielone. Jedni uważają, że nie skończy się na wzajemnych uprzejmościach i podpisanych dokumentach i zostaną podjęte rzeczywiste działania, a drudzy twierdzą, że pogrążeni w kryzysie Ukraińcy i mało znany chiński inwestor nie podołają temu zadaniu. Jak będzie przekonamy się w najbliższej przyszłości, a dzisiaj przygotowałem dla Was najnowsze zdjęcia drugiego egzemplarza. 

17.11.2016 r.

Wszystko co dobre szybko się kończy. Powoli zbliża się również do końca podróż An-225 do Chile. Przez kilka dni mogliśmy podziwiać ten niesamowity samolot na różnych lotniskach, o różnych godzinach i w różnych warunkach atmosferycznych. Za każdym razem prezentował się równie fantastycznie. Jednak zdecydowanie największe wrażenie zrobił na mnie nocny start z lotniska w Sao Paulo. Cudowna, majestatyczna i do tego przepięknie oświetlona sylwetka połączona z cudownym dźwiękiem - aż trudno oderwać wzrok. Usiądźcie wygodnie w fotelach i podziwiajcie. Film znajdziecie tutaj.
Zdjęcia i filmy:

Galeria zdjęć z Houston (z 17 listopada) tutaj


Kolejny film z nocnego startu tutaj. Wygląda nieziemsko:)

14.11.2016 r.

Dzisiaj Marzenka dotarła do Brazylii. W Ameryce Południowej jej wizyta wzbudza bardzo duże zainteresowanie. O szczegółach podróży nieustannie informowały media, a na lotnisku witały ją tłumy miłośników lotnictwa. Tutaj możecie zobaczyć film z lądowania w VCP. Piski, krzyki - istne szaleństwo:) Takie reakcje są jak najbardziej zrozumiałe. Pamiętam jak Port Lotniczy Lublin odwiedził jej mniejszy brat - An-124. Ludzi nie odstraszył nawet śnieg i mróz, a znalezienie dobrego miejsca przy płocie lub górce było bardzo trudnym zadaniem. Mrija jest jeszcze większa i jeszcze piękniejsza, więc entuzjazm fanów tym bardziej nie powinien dziwić. 


Zdjęcia i filmy:
Galeria zdjęć z Houston tutaj
Jeszcze jeden film z lądowania w VCP tutaj

13.11.2016 r.
To była bardzo pracowita niedziela dla naszej ulubienicy. Po opuszczeniu Islandii na krótko zatrzymała się w Goose Bay (zdjęcia tutaj) a następnie udała się do Houston. Jutrzejszy dzień zapowiada się równie aktywny, bo już w nocy wyleci w kierunku Brazylii. Tym samym podróż wkracza w decydujący etap, a meta w Chile zbliża się nieuchronnie. Poniżej zamieszczam aktualny plan dalszych lotów (jak widzicie w porównaniu z poprzednim pojawiło się kilka istotnych zmian). W ten szary, ponury i zimny wieczór powinien Was rozgrzać ten filmik z lądowania w KEF. Trzeba przyznać, że Mrija po zmroku prezentuje się niezwykle efektownie.11.11.2016 r.
Po wylądowaniu w Lipsku Mrija miała problemy z silnikiem (film tutaj). Na szczęście nie było to nic poważnego, usterka została naprawiona, a samolot dopuszczony do eksploatacji. Pojawiają się plotki, że planowany wylot do Chile został odwołany, ładunek zabiorą dwa An-124, a Mrija prawdopodobnie jutro wróci na pusto do GML. Taki rozwój wydarzeń nie ma związku z wczorajszym incydentem. Z oficjalnych źródeł wiem, że dzisiejszy odlot w kierunku Islandii został odwołany. Na dalsze komunikaty musimy jeszcze poczekać, ale o wszystkim będę Was informował.


Poniżej kilka zdjęć i filmów z wczoraj. Muszę przyznać, że pięknie się prezentowała zarówno na ziemi jak i w powietrzu, ale to akurat nas w ogóle nie dziwi:)

 • Przepiękny start z lotniska w Gostomel możecie zobaczyć tutaj.

 • A tutaj film z lądowania w Lipsku.

 • Zdjęcia Spotterów z LEJ tutaj.


10.11.2016 r.
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami dzisiaj nad Polską pojawił się An-225. Przed każdą wizytą tego niesamowitego samolotu miłośnicy lotnictwa zadają sobie dwa pytania - "Jak poleci?" oraz "Czy pogoda pozwoli go zobaczyć". Z odpowiedzią na pierwsze pytanie nie miałem większego problemu, bo Marzenka prawie zawsze udając się do Lipska leci w okolicach Lublina. Dużo gorzej było z drugim. Tegoroczna jesień jest wyjątkowo pochmurna i deszczowa. Patrząc na sytuację za oknem trudno było o optymizm. Szczerze mówiąc nie robiłem sobie większych nadziei na udokumentowanie tego przelotu. Mówiłem nawet, że prędzej zobaczymy ją na YouTube niż na błękitnym niebie. Niektórzy moi koledzy nie tracili wiary twierdząc, że w naszej pasji wszystko jest możliwe, a pogoda może się zmienić na lepsze dosłownie na chwilę przed przelotem. Mieli rację:) Chociaż od samego rana niebo było pokryte chmurami to od momentu startu z GML zaczęły się pojawiać coraz większe przejaśnienia. Pomimo bardzo gęstego mleka i sporej odległości (wleciała przez TOLPA) udało mi się ten przelot jakimś cudem udokumentować. Chociaż widziałem ją po raz piąty to emocje były dokładne takie same jak za pierwszym razem. Wygląda na to, że bardzo trudno jest się przyzwyczaić do widoku tego samolotu. Tym samym ukraińska piękność zrobiła mi piękny prezent na 30 urodziny, które będę obchodził jutro:) 6.11.2016 r.
To będzie bardzo pracowity miesiąc dla największego samolotu na świecie. Już za kilka dni AN225 odwiedzi między innymi Niemcy, Islandię, Stany Zjednoczone oraz Amerykę Południową. Ta długa i wyczerpująca podróż rozpocznie się 10 listopada od wizyty w Lipsku! Tym razem na jego pokładzie będzie się znajdowało "maleństwo" ważące 182 tony (fotka tutaj). Start z GML planowany jest na godzinę 11:00 naszego czasu. Istnieje duża szansa, że lecąc do Niemiec Marzenka pojawi się nad Polską (i Lublinem), zatem warto być czujnym w czwartkowe przedpołudnie i uważnie śledzić radar. Patrząc na to co się dzieje w ostatnich tygodniach za oknem trudno być optymistą, ale może dla kogoś los się uśmiechnie i chociaż przez moment będzie miał okazję zobaczyć ten niesamowity samolot. Szczegółowy plan możecie znaleźć poniżej (czasy UTC). W najbliższym czasie na blog nie zabraknie również relacji oraz filmów z kolejnych odcinków podróży:)


3.11.2016 r.
Lotnisko w Lipsku potwierdziło wizytę Marzenki 10 listopada, zatem wygląda na to, że pozostaje nam jedynie trzymać kciuki za pogodę:)25.10.2016 r.
Zanim An-225 uda się do Ameryki południowej odwiedzi jeszcze Niemcy. 10 listopada powinien około godziny 13:00/14:00 lądować w Lipsku. Oznacza to, że prawdopodobnie po raz kolejny największy samolot świata zawita nad Polskę (a nawet Lublin). Odlot z ładunkiem do Chile planowany jest na 11 listopada wieczorem. Jak zawsze w przypadku lotów cargo godziny mogą ulec zmianie - o wszystkim będę informował na bieżąco.21.10.2016 r.
14 i 15 listopada będzie przebywała w Brazylii i Chile. Jak pojawią się zdjęcia i filmy z tych lotnisk to na pewno je tutaj zamieszczę.


31.9.2016 r.
30 sierpnia Antonov Company podpisał umowę z chińską firmą Aerospace Industry Corporation (AICC) dotycząca kontynuacji projektu AN-225. Antonov zobowiązał się przekazać niezbędną dokumentację, plany itd. Pierwszym krokiem ma być zbudowanie drugiego egzemplarza (ma być gotowy w pierwszej połowie 2019 roku), a następnie uruchomienie produkcji seryjnej realizowanej w zakładach w Luzhou oraz Guigang. Strony porozumienia wyrażają chęć długotrwałej współpracy. Jest to dla nas bardzo dobra wiadomość ponieważ Marzenka nie młodnieje i kiedyś odejdzie na zasłużoną emeryturę, a my nadal chcielibyśmy się cieszyć jej widokiem na niebie. Ja trzymam bardzo mocno kciuki za to przedsięwzięcie i jednocześnie obiecuję, że będę Was informował nawet o najdrobniejszych postępach w jego realizacji.
26.9.2016 r.

 • Marzenka widziana oczami drona:). Film możecie zobaczyć tutaj

30.8.2016 r.

 • Film z wizyty Marzenki w Pradze możecie zobaczyć tutaj

30.7.2016 r.

 • An-225 twarzą w twarz z An-22. Fotka tutaj.

11.6.2016 r.
 • Powrót do przeszłości - Paryż 1989 r. Film tutaj

5.6.2016 r.
An-225 ma za sobą również karierę filmową:) Wystąpił w filmie "2012" oraz teledysku do hymnu Ukrainy przygotowanego na Euro 2012.
24.5.2016 r.
Czas wracać do domu. Mrija dzisiaj ok. 9:00 (naszego czasu) startuje z AUH w kierunku GML.23.5.2016 r.
An-225 powoli kończy wielkie majowe latanie. W sobotę wylądował w Abu Zabi (filmik tutaj.)20.5.2016 r.
Czas na kolejny przystanek:


19.5.2016 r.
An-225 Wylądował dzisiaj w Lipsku. 


Bardzo fajny filmik od Antonov Company tutaj.

18.5.2016 r.
Mrija wystartowała z DWC i udaje się w kierunku MXP. Patrząc na te zdjęcia z Perth widzimy jak ogromny jest to samolot:)


16.5.2016 r.
Czas na przystanek Dubaj:)


 • Kompilacja lądowań naszego ulubieńca tutaj
15.5.2016 r.

 • Film z lądowania w Perth tutaj

Na lotnisku Marzenka spotkała się z dobrze nam znanym B747 zespołu Iron Maiden. Film tutaj.


14.5.2016 r.
Rozkład lotów (aktualizacja):
10 maja - Praga (PRG)
12 maja - Turkmenistan (KRW)
12 maja - Hajdarabad (HYD)
14 maja - Kuala Lumpur (KUL)
15 maja - Perth (PER)
16 maja - Dubaj (DWC)
18 maja - Mediolan (MXP)
19 maja - Lipsk (LEJ)
20 maja - Kair (CAI)
20 maja - Abu Zabi (AUH)

12.5.2016 r.
Mrija wystartowała z PRG i udaje się w kierunku KRW. Lot można śledzić tutaj. 


 • Pięknie prezentowała się dzisiaj rano nad Węgrami - fotka tutaj.
12.5.2016 r.
Dzisiaj Mrija odlatuje z Pragi. Start będzie można śledzić tutaj (planowana godzina 6:00). 

10.5.2016 r.
Ta pasja chyba nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać:). O przylocie An-225 do Pragi wiedziałem od kilku tygodni. Ta wizyta nie wywoływała we mnie jakiś większych emocji ponieważ nie wierzyłem, że tym razem może pojawić się nad Lublinem. Co prawda od czasu do czasu żartowałem, że poleci nad nami, bo ona zawsze lata nad Lublinem:), ale tak naprawdę doskonale zdawałem sobie sprawę z tego, że najbardziej prawdopodobną drogą będą okolice L984. Rano kiedy zobaczyłem plan lotu pojawiła się iskierka nadziei, że może będzie mi dane spotkać się z Marzenką po raz kolejny. Wątpliwości jednak nadal było mnóstwo. Niby wbity USTIL, ale to jeszcze tak naprawdę nic nie oznaczało. Mogła pójść bardzo daleko (udając się od razu po wejściu w granicę w kierunku Kraśnika) lub polecieć mocno pod słońce. Ostatecznie poszła na tyle dobrze, że mogę się z Wami podzielić zdjęciami:). Wyglądała tak pięknie, że nawet przypadkowi przechodnie spoglądali w niebo zachwycając się tym niesamowitym widokiem. Trudno przejść obok niej obojętnie...Ten samolot jest tak wyjątkowy, że nie można go pomylić z żadnym innym. Wrażenie robi nie tylko ogromna (i bardzo charakterystyczna) sylwetka, ale również piekielnie długa smuga.

Antonov Design Bureau | AN-225 | UR-82060 | ADB310F | GML-PRG | USTIL-SUBAX-TOMTI | Godz: 10:14

Droga jaką obrała była mocno...hmm, kontrowersyjna:)


Po raz kolejny było mi dane zobaczyć największy samolot na świecie. Niby było to już czwarte spotkanie, ale emocję towarzyszyły mi dokładnie takie same jak za pierwszym razem. Radość, podekscytowanie, drżenie rąk, a na końcu ogromna satysfakcja - to wszystko nawet trudno opisać słowami. Osoby, które zobaczyły An-225 na żywo doskonale wiedzą co mam na myśli, a pozostałym z całego serca życzę żeby chociaż raz mogli tego doświadczyć. Jedno jest pewne, Mrija tak bardzo lubi lubelskie niebo, że jeszcze nie raz będziemy mogli ją podziwiać. Ta maszyna ma w sobie magię i wcale się nie dziwię, że zawsze przyciąga tłumy. Bo Królowa jest tylko jedna i jest nią nasza kochana Marzenka:). 

13.4.2016 r.
Mrija przebywa obecnie na przeglądzie, a 10 maja planowany jest jej przylot do Pragi (około 12:00).

11.11.2015 r.
Cześć! Dzisiaj niespodzianka - nowa podstrona na blogu w całości poświęcona największemu samolotowi na świecie, czyli naszej kochanej "Marzence":). Zauważyłem (po ilości komentarzy oraz liczbie wyświetleń), że bardzo ją lubicie, a posty jej poświęcone są bardzo chętnie przez Was czytane. Na forach internetowych również obserwuję bardzo dużą aktywność w temacie tego samolotu. Tym samym postanowiłem stworzyć na blogu miejsce do dzielenia się informacjami, zdjęciami oraz filmami dotyczącymi An-225. Zachęcam Was zarówno do odwiedzania tej zakładki, jak również do czynnego udziału w jej tworzeniu (poprzez wysyłanie newsów na maila lub w komentarzach). Na początek (tak dla przypomnienia) moje zdjęcia tej niesamowitej maszyny.
9.4.2015 r.

Antonov Design Bureau | An-225 | UR-82060 | ADB395F | GML-LEJ | DORER-INDIG-KORUP | Godz: 12:08
19.6.2015 r.
An-225 | UR-82060 | ADB3412 | GYD-OSL |  ROLKA-PENOR | Godz: 8:31

1 komentarz: