sobota, 9 stycznia 2016

Sobota, 9 stycznia 2015 r. - Reklamy lotnicze cz.2

Cześć! Dzisiaj część druga przeglądu najciekawszych reklam oraz filmów promocyjnych związanych z lotnictwem. Cristiano Ronaldo bardzo często pojawia się w reklamach linii Emirates (ze względu na zobowiązania wobec sponsora Realu), natomiast Pele wystąpił nie tylko w tej produkcji, ale również w jednym z odcinków serii "Megalotnisko w Dubaju". 


źródło: youtube.com / Emirates

"Cudze chwalicie swego nie znacie sami nie wiecie co posiadacie" -  to piękne i bardzo mądre powiedzenie niestety nie sprawdza się w przypadku polskich reklam lotniczych. Na tle europejskich i światowych przewoźników filmy produkowane przez nasz kochany LOT najczęściej wypadają bardzo przeciętnie i szczerze mówiąc nie zachęcają do ponownego oglądania. Co prawda nie irytują, ale wielkiego powodu do zachwytu również nie ma. Moim zdaniem wyróżnić należy jednak dwie produkcje. W pierwszej głównymi bohaterami są Dreamlinery. 


A w drugiej...kurczaki:) 


Na tle słabych  i totalnie nijakich reklam akurat te dwa klipy wypadają bardzo korzystnie. Pamiętacie jeszcze OLT Express? Co prawda ta linia już nie istnieje, ale reklama bardzo pozytywnie została zapamiętana przez miłośników lotnictwa. Niby nie ma w niej jakiś specjalnych "fajerwerków", ale wszystko co widzimy na ekranie idealnie do siebie pasuje. Charakterystyczna muzyka, ciekawe kadry, a do tego śliczna stewardessa - tak zdobywa się sympatię widzów:). 


Na koniec jedna z moich ulubionych linii czyli Air New Zeeland. Samolot, lotnisko, Haka, reprezentacja Rugby tego wszystkiego naturalnie nie mogło zabraknąć w klipie promocyjnym All Blacks. Jak ktoś jeszcze nie miał okazji to tutaj może przeczytać mój tekst o tym fantastycznym przewoźników. Zapraszam! 


Ciąg dalszy w części trzeciej....
***
Część pierwsza tutaj


1 komentarz:

  1. Z niecierpliwością czekam na trzecią część;-) Ewunia

    OdpowiedzUsuń